Warto wiedzieć. Planner w pigułce.

Co to jest planner

Chciałbyś mieć narzędzie do zwiększania swojego potencjału, lepszego planowania czasu i rozwijania umiejętności miękkich? Czy chciałbyś rozwijać swoje umiejętności już teraz, podczas roku szkolnego.

Jeżeli tak, to mamy dobrą wiadomość. Przedstawiamy nasz planner, który jest tak naprawdę instrumentem do planowania życia. Stworzyliśmy narzędzie, które pozwoli Ci wydobyć Twój potencjał, do stworzenia własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Na pierwszy rzut oka ten planner to zwykły kalendarz z planem lekcji i miejscem na wpisywanie notatek. Może być bardzo pomocny w codziennym życiu. Ułatwi planowanie i organizację bieżącego czasu. Ale czy tylko bieżącego?

Planner jest unikalny właśnie dlatego, że zawiera narzędzia i techniki służące do planowania również swojego życia w większej skali. To kompletne narzędzie, za pomocą którego rozwiniesz również swoją inteligencję emocjonalną. W następnych wpisach przybliżymy Ci, jakie narzędzia przygotowaliśmy w plannerze i jak za ich pomocą osiągnąć sukces. Powodzenia.

Wstęp do użycia kalendarza

Planner ma wiele, naprawdę wiele zalet. Zobaczysz wkrótce, że narzędzia, jakie tam umieściliśmy, przyniosą Ci korzyści w zakresie m.in. planowania swojej kariery, rozwoju edukacyjno-zawodowego, rozwoju inteligencji emocjonalnej. Warto zacząć już teraz, spróbuj, a nie pożałujesz!

Dzisiaj zajmiemy się jedną z korzyści, jaką daje planner. To możliwość dokładnego notowania swojej aktywności w kalendarzu. To niby oczywiste i dla wszystkich wydawałoby się proste. Jednak w rzeczywistości umiejętność skrupulatnego zapisywania swojej aktywności w kalendarzu jest pewnego rodzaju sztuką. Zobacz, w plannerze masz rozpisany każdy tydzień w roku na poszczególne dni. Każdy tydzień to dwie strony plannera. Każdy dzień jest rozbity na godziny, dla danego tygodnia jest także lista „TO-DO”, oraz prostokąty do wpisywania np. celów tygodniowych, spotkań, zabaw, zadań, testów etc. Oprócz tego w plannerze jest oddzielnie miejsce na wpisanie planu lekcji. Jak to wszystko „ogarnąć”? W kolejnych postach wyjaśnimy jak używać kalendarza tygodnia.

Plan lekcji, a kalendarz tygodniowy

W plannerze masz miejsce na wpisywanie planu lekcji. Jest on niemal na początku plannera, na I i II semestr. Ale na kolejnych kartkach masz też rozpisane kolejne tygodnie roku, w których masz miejsce na wpisywanie zadań na poszczególne dni. Przecież nie będziesz powtarzał w każdym tygodniu jeszcze raz spisu lekcji jakie masz. Jakie zatem wydarzenia umieszczać w rozpisce dnia?

Tutaj jest miejsce na wszystkie wydarzenia „niestandardowe”. Jeżeli masz np. danego dnia wizytę u lekarza, dodatkowe zajęcia, imprezę czy wyjazd poza miasto, to wpisz w odpowiednią rubrykę.

Notowanie wszystkich zdarzeń planowanych „do przodu” oraz wszystkich nieplanowanych epizodów „wstecz” to bardzo ważna umiejętność w „planowaniu swojego życia”. Od tego zaczyna się zarządzanie czasem i będziemy o tym wielokrotnie mówić.

W kolejnym wpisie powiemy do czego służy lista „TO DO” obok każdego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *